Bezmyślne zachowanie i brak wyobraźni u 36-letniego „kierowcy”

Legionowscy patrolowcy zatrzymali 36-latka, który pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów kierował osobową skodą, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Podczas kontroli stróże prawa znaleźli przy nim narkotyki, a pojazd którym się poruszał nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Mieszkaniec Serocka, za swoje czyny odpowie przed sądem.

W sobotę 26 lutego, tuż przed godziną 20., mundurowi z legionowskiej komendy patrolowali ulicę Kolejową. Ich uwagę zwróciła osobowa skoda, której kierowca na widok radiowozu zatrzymał się i energicznie chciał wyjść z pojazdu. Policjanci natychmiast postanowili dowiedzieć się co było przyczyną takiego zachowania. Podczas przeprowadzanej interwencji funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Serocka ma blisko 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas dalszych czynności służbowych stróże prawa znaleźli przy 36-latku zawiniątko z zawartością białego proszku. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach ustalono, że mężczyzna ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a osobowa skoda, którą prowadził, nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC. 36-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty złamania sądowego orzeczenia zakazującego prowadzenia pojazdów i posiadania narkotyków, a także kierowania pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Za przestępstwa, których się dopuścił, może spędzić za kratami nawet 5 lat. Za swoje zachowanie, brak wyobraźni, odpowiedzialności i totalną bezmyślność poniesie też konsekwencje finansowe. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

mł. asp. Agata Halicka

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.