Zgubiła ich pasja do gotowania

Kilka dni temu policjanci z legionowskiej jednostki dwukrotnie podejmowali interwencję w jednym ze sklepów na terenie miasta. W odstępie zaledwie kilkunastu minut doszło tam do dwóch kradzieży i zatrzymania trzech mężczyzn. Wspólnym mianownikiem obu interwencji był robot kuchenny, Zatrzymani mężczyźni już usłyszeli zarzuty kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu mundurowi z Legionowa interweniowali w jednym ze sklepów, gdzie doszło do kradzieży. Dwóch mężczyzn działając wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży dwóch robotów kuchennych o wartości 4800 złotych. Kiedy ze sprzętem AGD przekroczyli linię kas zareagowała ochrona i ujęła jednego nich, zaś drugi mężczyzna oddalił się z placówki handlowej. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 36-latka.

Jego wspólnik zbyt długo nie cieszył się wolności, gdyż już po kilku minutach, na podstawie przekazanego przez ochronę rysopisu, został rozpoznany i zatrzymany przez kryminalnych na jednej z ulic w mieści. 48-latek dołączył do przebywającego już w legionowskiej komendzie 36-latka.

Kiedy policjanci wykonywali czynności procesowe z zatrzymanymi, dyżurny komendy dostał kolejne zgłoszenie o kradzieży. Do przestępstwa doszło w tej samej placówce handlowej, a łupem złodzieja był ten sam model robota kuchennego wartości 2400 złotych. Tym razem ujętym przez ochronę, a następnie zatrzymanym przez policjantów okazał się 55-letni mężczyzna, który także trafił do legionowskiej jednostki.

Po zabraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyznom zarzuty kradzieży. 36 i 48-latek za popełnione przestępstwo odpowiedzą wspólnie i w porozumieniu. Skradziony sprzęt AGD powrócił na półki sklepowe.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.