Zegrze: Złożą przysięgę na sztandar

3 czerwca br. (środa) 272 żołnierzy służby przygotowawczej do NSR (najwięcej w ramach jednego turnusu w historii zegrzyńskiego ośrodka szkolenia) złoży przysięgę wojskową na sztandar podczas uroczystego apelu w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

W tej wyjątkowej i podniosłej uroczystości w obecności zaproszonych gości, przedstawicieli lokalnych władz i instytucji, swoich dowódców, bliskich i przyjaciół udział wezmą żołnierze drugiego w tym roku turnusu służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR). Na początku maja rozpoczęli oni jako ochotnicy czteromiesięczne szkolenie w zegrzyńskiej „kuźni łącznościowców”.

Słowa roty przysięgi wojskowej, które wypowiedzą żołnierze, są najwyższym zobowiązaniem wobec narodu i państwa. To ich kolejny krok na drodze do służby w Narodowych Siłach Rezerwowych. Uroczysty apel z okazji przysięgi wojskowej rozpocznie się o godz. 10:00, a po tej uroczystości, zdaniu broni i otrzymaniu przepustek, każdy będzie mógł spotkać się ze swoimi bliskimi oraz znajomymi zaproszonymi na przysięgę.

Atrakcją tej uroczystej przysięgi będzie sprzęt łączności i informatyki, który wszyscy obecni będą mogli zobaczyć podczas defilady pojazdów, a później na placu apelowym.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.