Zegrze: Zderzenie dwóch pojazdów. Śmigłowiec LPR w akcji.

W piątek (22.01) o godzinie 18:50 na DK61 w miejscowości Zegrze Północne gm. Serock, doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Na miejsce wysłano służby ratunkowe oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Droga w kierunku Serocka na czas akcji została zablokowana. Wyznaczono objazd przez Wieliszew oraz Dębe do Serocka. Można było również udać się drogą przez Osiedle Wojskowe w Zegrzu.

Kierujący hondą jadąc od strony Serocka, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzył się  z oplem vectrą. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby. Jedna jest w stanie ciężkim i leci po nią śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – mówi na gorąco naszej redakcji nadkom. Artur Bartczak z KPP Legionowo.

– Śmigłowiec Ratownik 12 przyleciał z Warszawy po 28 letniego mężczyznę, który w stanie ciężkim przetransportowany został do szpitala – poinformowała Justyna Sochacka z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych wycięli z pojazdu marki honda, kierującego, który został ewakuowany. Ogółem w zdarzeniu udział brało 8 osób – mówi st. kpt. Łukasz Szulborski z JRG Legionowo.

Dwóch mężczyzn podróżujących hondą odwieziono do szpitala w Wołominie. Jeden z nich doznał urazu barku a drugi urazu nogi. Do szpitala w Warszawie odwieziono również kobietę, która doznała złamania otwartego podudzia.

Jak ustaliła nasza redakcja, w jednym z pojazdów podróżowało 2-letnie dziecko.


Udział w akcji: 

471M21 – JRG Legionowo
471M25 – JRG Legionowo
471M90 – JRG Legionowo
WSP Zegrze
479M21 – OSP Nieporęt (Zabezpieczenie lądowania LPR)
Ratownik12 – Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Warszawa
01-171 – Zespół Ratownictwa Medycznego Legionowo
01-177 – Zespół Ratownictwa Medycznego Zegrze

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.