Józefów: Pożar domu przy ulicy Szkolnej. Rodzina bez dachu nad głową

W piątek (22.01) około godziny 1 w nocy do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Józefów gm. Nieporęt. Na miejsce natychmiast udały się zastępy ratowniczo – gaśnicze.

Ze zgłoszenia wynikało że dom może być zamieszkały i w środku w chwili powstania pożaru, mogły przebywać jakieś osoby. Strażacy po przybyciu do Józefowa, zlokalizowali pożar przy ulicy Szkolnej. Natychmiast rozwinięto linie gaśniczą oraz podano prądy wody w natarciu na płonący budynek.

Na szczęście osoby zamieszkujące, ewakuowały się same przed przybyciem zastępów. Na miejscu z ogniem walczy 5 zastępów straży pożarnej. Na miejsce wezwano piaskarkę do posypania jezdni, ponieważ woda używana do gaszenia pożaru, spowodowała rozlewisko na ulicy, które natychmiast zamarzło. Karetka pogotowia ratunkowego, odwiozła do szpitala właściciela posesji, który próbował sam gasić pożar i doznał poparzeń.

W pożarze dach nad głową straciło małżeństwo z dwójką dzieci. 

Foto: OSP Nieporęt

Udział w akcji:
471M21 – JRG Legionowo
471M25 – JRG Legionowo
479M21 – OSP Nieporęt
479M84 – OSP Kąty Węgierskie
479M85 – OSP Kąty Węgierskie
01-171 – Zespół Ratownictwa Medycznego
Pogotowie Ratunkowe
UG Nieporęt

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.