Zegrze: Prezydent Komorowski otworzył sezon

W sobotnie popołudnie (02.05) nad Jeziorem Zegrzyńskim w strażnicy Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, odbył się piknik rodzinny, inaugurujący otwarcie sezonu wypoczynkowego nad jeziorem. Zarówno ratowników jak i gości odwiedził Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski wraz z małżonką.

Para prezydencka odwiedziła stanowisko dyżurnego WOPR, gdzie znajduje się podgląd na kamery, które monitorują teren Jeziora Zegrzyńskiego. Bronisław Komorowski z żoną Anną mieli możliwośc obejrzeć pokaz Młodzieżowej Grupy Ratownictwa Medycznego. Młodzi ratownicy Rafał Ferenc i Marcin Brzeziński, na fantomie pokazali jak należy prawidłowo reanimować małe dziecko.

Po krótkiej rozmowie i wystąpieniu, Prezydent udał się wraz z Mateuszem Kusznierewiczem w rejs żaglówką. Po około 20 minutach pływania po wodach jeziora, Bronisław Komorowski zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z członkami legionowskiego WOPRu.

Podczas pikniku ratownicy musieli interweniować do prawdziwego zdarzenia. Nieopodal bazy WOPR wywróciła się łódka i załoga wpadła do wody. Szybka akcja ratowników spowodowała że osoby które wpadły do wody, po chwili były już na brzegu.

Foto: S.K./M.K./T.K.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.