Legionowski: Zabezpieczyli automaty do gier

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Warszawie kolejny raz przeprowadzili wspólne działania, których celem jest zwalczanie przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach. Poprzednia akcja miała miejsce na początku kwietnia, a w jej efekcie zabezpieczono 18 automatów do gier losowych o niskich wygranych. Tym razem z salonów gier wycofano 13 automatów.

Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją legionowskiej komendy oraz celnicy z Warszawy, wobec zapowiadanej dalszej walki z nielegalnym hazardem, kolejny raz przeprowadzili wspólne działania. Tym razem już nie tylko w Legionowie, ale i całym powiecie w trakcie prowadzonych czynności skontrolowano salony gier odnośnie posiadanych zezwoleń na prowadzenie działalności w zakresie gier o niskich wygranych. Były to inne salony niż te sprawdzane na początku kwietnia.

W trakcie kontroli celnicy sprawdzali pochodzenie i legalność automatów oraz zezwolenia. Żaden z nich nie posiadał wymaganego prawem poświadczenia rejestracji przez Ministerstwo Finansów. Automaty nie były zarejestrowane w Urzędzie Celnym i nie były od nich odprowadzane podatki. Okazało się również, że urządzania do gier nie posiadały opinii technicznej dopuszczającej do korzystania.

Łącznie, w efekcie kontroli zabezpieczono 13 automatów do gier do dalszego postępowania, które prowadzi Urząd Celny w Warszawie.

Właściciele automatów mogą teraz ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego, którego art. 107§ 1 stanowi kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.