Zegrze: 165 żołnierzy złoży przysięgę na sztandar

5 lutego (piątek) 2016 roku 165 żołnierzy służby przygotowawczej do NSR wypowie słowa przysięgi wojskowej podczas uroczystego apelu w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

W tej wyjątkowej i podniosłej uroczystości w obecności zaproszonych gości, przedstawicieli lokalnych władz i instytucji, swoich dowódców, bliskich i przyjaciół udział wezmą żołnierze I-go w tym roku turnusu służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR). Na początku stycznia rozpoczęli oni jako ochotnicy czteromiesięczną służbę przygotowawczą w zegrzyńskiej „kuźni łącznościowców”.

Słowa roty przysięgi wojskowej, które wypowiedzą żołnierze są najwyższym zobowiązaniem wobec narodu i państwa. Uroczysty apel z okazji z tej okazji rozpocznie się o godz. 10:00, a po tej uroczystości, zdaniu broni i otrzymaniu przepustek, każdy będzie mógł spotkać się ze swoimi bliskimi oraz znajomymi zaproszonymi na przysięgę.

Atrakcją przysięgi będzie defilada pojazdów łączności i informatyki, które wszyscy obecni będą mogli zobaczyć podczas tego uroczystego apelu.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.