Zawyją syreny alarmowe

W związku z ogólnopolskimi ćwiczeniami Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych Renegade/Kaper 2015, 12 maja w województwie mazowieckim zawyją syreny alarmowe.

Renegade Kaper-15/I to kryptonim ćwiczeń wojskowych, które odbędą się we wtorek m.in. na terenie Legionowa. W ich trakcie dwukrotnie mogą zostać uruchomione syreny alarmowe przez ogłoszenie, a następnie odwołanie alarmu. Ogłoszenie alarmu sygnalizuje się przez dźwięk modulowany syreny przez okres 3 minut, natomiast odwołanie alarmu to dźwięk ciągły syreny przez 3 minuty.

Scenariusz ćwiczeń przewiduje uruchomienie systemu alarmowania w różnych rejonach województwa w godzinach od 6.00 do 19.00,

W dniu 8 maja zost sprawdzony stan syren alarmowych, a 12 maja 2015 r. w ramach ćwiczenia po otrzymaniu sygnału GROM – zostaną włączone syreny natychmiast (dźwięk modulowany trwający 3 minuty), po otrzymaniu sygnału FALA – zostaną włączone syreny po 5 – 7 minutach od otrzymania sygnału, a po otrzymaniu sygnału TĘCZA zostanie odwołany alarm (sygnał ciągły trwający 3 minuty) – mówi Zbigniew Ziemczyk, Głowny Specjalista ds. Obrony Cywilnej Urzędu Miasta Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.