Zatrzymani za nielegalny połów ryb w obrębie ochronnym

Za nielegalny połów ryb w obrębie chronionym na Jeziorze Zegrzyńskim odpowie dwóch wędkarzy, którzy zignorowali zakaz. Ich wędkarskie poczynania ujawnił patrol, który pełnił w tym czasie służbę w obrębie ochrony.

Jedno z ulubionych miejsc niejednego wędkarza to Jezioro Zegrzyńskie. Warto wiedzieć, że w niektórych rejonach zbiornika obowiązuje całkowity zakaz wędkowania. Dlatego też policjanci reagują na wszelkie wykroczenia i przestępstwa popełniane w tym rejonie.

W sobotę funkcjonariusze ujawnili dwóch wędkarzy, którzy uprawiali amatorski połów ryb w obrębie ochronnym. 21-letni i 57- letni mieszkańcy Warszawy zostali wylegitymowani oraz poinformowani o popełnieniu przestępstwa. Zgodnie z przepisami ich sprzęt wędkarski został zabezpieczony. Wędkarzom zostało wystawione wezwanie do stawiennictwa w Komisariacie Policji w Nieporęcie, gdzie usłyszą zarzuty dotyczące nielegalnego połowu ryb.

Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

podkom. Agata Halicka

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.