Zatrzymani włamywacze i odzyskany towar oraz ujawniona plantacja konopi

Dwa dni po zdarzeniu, policjanci z Komisariatu Policji w Wieliszewie, w wyniku podjętych działań operacyjnych zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do sklepu terenie gminy oraz odzyskali skradziony towar. Ponadto na posesji użytkowanej przez 33 i 32-latka ujawnili plantację marihuany. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legionowie Sąd aresztował obu mężczyzn na 3 miesiące.

Na początku maja dyżurny Komisariatu Policji w Wieliszewie otrzymał zgłoszenie o włamaniu do pomieszczeń magazynowych jednego ze sklepów na terenie gminy. Policjanci na miejscu ustalili, że sprawcy po przecięciu kłódki dostali się do wnętrza magazynu skąd skradli towar o wartości ponad 4000 złotych. Po zabezpieczeniu śladów na miejscu i rozpoznaniu wszystkich okoliczności zdarzenia policjanci rozpoczęli działania, aby ustalić i zatrzymać włamywaczy.

Wytypowanie oraz ustalenie miejsca przebywania włamywaczy zajęło im dwa dni. W tym czasie śledczy ustalili także, że mężczyźni mogą być powiązani z przestępczością narkotykową. 6 maja na terenie powiatu nowodworskiego, na jednej z posesji, zatrzymali 33-letniego mieszkańca Warszawy i o rok młodszego nowodworzanina. Podczas przeszukania zabudowań ujawnili skradzione rzeczy. Potwierdziły się również podejrzenia funkcjonariuszy co do innej działalności przestępczej mężczyzn. W jednym z pomieszczeń policjanci ujawnili namiot, a w nim plantację konopi wyposażoną w system nawadniania, oświetlania, nawożenia i wentylacji.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Odzyskane artykuł przemysłowe oraz 25 sztuk roślin trafiło do depozytu. Kolejnego dnia mężczyźni zostali przewiezieni do, prowadzącej w tej sprawie śledztwo, Prokuratury Rejonowej w Legionowie, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz uprawy konopi mogących dostarczyć znaczną ilość substancji odurzających. Na wniosek prokuratora, Sąd obu podejrzanych aresztował na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Legionowie.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.