Zatrzymani włamywacze i odzyskane mienie

Policjanci wydziału kryminalnego legionowskiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców Warszawy: 30-letniego Daniela J. oraz 33-letniego Marka M. Mężczyźni podejrzani są o liczne kradzieże z włamaniami do domów.

Do przestępstw dochodziło od kilku miesięcy na terenie powiatu legionowskiego oraz stolicy. Dodatkowo Marek M. poszukiwany był czterema listami gończymi, a ojciec Daniela J. w mieszkaniu urządził nielegalną produkcję papierosów. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci z wydziału kryminalnego legionowskiej komendy od jakiegoś czasu pracowali nad grupą włamywaczy, która okradała domy na terenie całego powiatu. Ustalili oni że, włamywacze w godzinach przedpołudniowych dostawali się na posesje po przecięciu siatki ogrodzeniowej, a później wchodzili do domów wyważając drzwi lub okna balkonowe. Dodatkowo policjanci namierzyli jakim pojazdem poruszają się sprawcy. Po tych ustaleniach wiadomo było, że zatrzymanie włamywaczy pozostawało już tylko kwestią czasu.

Tydzień temu w pobliżu dzikiej plaży w Nieporęcie kryminalni zaobserwowali, że w ich kierunku nadjeżdża znajomy samochód. Kierowca na widok nieoznakowanych radiowozów szykował się do ucieczki pieszo.

Policjanci natychmiast zareagowali użyciem środków przymusu bezpośredniego: chwytów obezwładniających i kajdanek. Podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli przedmioty, które mogły służyć do popełniania przestępstw oraz łupy.

30-letni Daniel J. oraz 33-letni Marek M. nie potrafili wytłumaczyć się z posiadanych rzeczy. Dodatkowo po sprawdzeniu okazało się, że Marek M. poszukiwany jest czterema listami gończymi do odbycia 6 lat pozbawienia wolności za przestępstwa kradzieży z włamaniem.

Policjanci ustali też, że w dniu zatrzymania mężczyźni prawdopodobnie próbowali włamać się do domu w m. Skierdy gm. Jabłonna, ale zostali spłoszeni przez wracających do domu właścicieli. Funkcjonariusze w trakcie wykonywanych czynności zabezpieczyli także pieniądze oraz przedmioty mogące pochodzić z przestępstwa.

Kiedy kryminalni przeszukali miejsce zameldowania Daniela J. ich oczom ukazała się domowa, nielegalna produkcja wyrobów tytoniowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli maszynki do krojenia tytoniu oraz do nabijania papierosów, pokrojony tytoń, 4500 sztuk gilz papierosowych, 112 paczek papierosów oraz prawie 400 sztuk papierosów luzem. Jak ustalili policjanci o nielegalny proceder podejrzany jest ojciec Daniela J.

Śledczy przedstawili mężczyznom zarzuty kradzieży z włamaniem, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa zastosowała wobec Daniela J. policyjny dozór dwa razy w tygodniu. Marek M. został odwieziony do zakładu karnego.

Obecnie w dalszym ciągu trwają czynności procesowe. Policjanci ustalają wszystkie osoby pokrzywdzone. Wiele wskazuje na to, że wkrótce zatrzymanym zostaną przedstawione dodatkowe zarzuty.

Tekst, foto i wideo: KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.