Janówek Pierwszy: Pożar poddasza

W niedzielę (27.09) o godzinie 16:35 w Janówku Pierwszym gm. Wieliszew,  doszło do pożaru poddasza w domu jednorodzinnym. Na miejsce przyjechało 5 zastępów ratowniczo – gaśniczych w tym podnośnik hydrauliczny.

Po przybyciu pierwszego podmiotu gaśniczego, zastano rozwinięty pożar poddasza. Właściciel posesji ewakuował się przed przybyciem strażaków. Po odłączeniu prądu w budynku, do środka wprowadzono rotę ratowników z linia gaśniczą, którzy podali prąd wody w natarciu na płonące wyposażenie poddasze. Drugi prąd wody podano z zewnątrz. Spaleniu uległo wyposażenie części użytkowej poddasza w tym blacha dachowa, drewniana wierzba dachowa oraz ściany, sufit i podłoga. Strażacy podczas akcji gaśniczej, dokonali ewakuacji mienia z poddasza. Prawdopodobnie przyczyną pożaru był nieszczelny przewód kominowy.

W trakcie akcji w Janówku Pierwszym, zabezpieczenie powiatu prowadzili druhowie z OSP Legionowo.

Ranny strażak

W trakcie działań, urazu ręki doznał jeden z funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Legionowie. Ranny strażak odwieziony został do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego zerwany mechanizm sterowania ręki.

W poniedziałek (28.09) funkcjonariusz przeszedł zabieg szpitalny i prawdopodobnie wróci do domu – mówi naszej redakcji kpt. Łukasz Szulborski – dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Legionowie.

Udział w akcji:
471M21 – JRG Legionowo
471M25 – JRG Legionowo
471M53 – JRG Legionowo
477M51 – OSP Janówek
477M61 – OSP Krubin

Zabezpieczenie powiatu:
479M26 – OSP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.