Zasłużeni dla Samorządu

Wręczenie Honorowych Odznak za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego było jedną z ostatnich oficjalnych uroczystości poprowadzonych przez ustępującego ze stanowiska Ministra Administracji i Cyfryzacji Andrzeja Halickiego. W niedzielne popołudnie (15.11) w sali konferencyjnej legionowskiego Ratusza zebrali się samorządowcy z terenu województwa mazowieckiego, którzy otrzymali wyróżnienia za swój wieloletni wkład w pracę na rzecz lokalnego samorządu.

W Legionowie szef MAC mówił m.in. o tym, że dotychczas nie było w Polsce wyróżnienia za pracę na rzecz samorządu.

„A to przecież ciężka praca dla społeczeństwa i wsłuchiwanie się w jego problemy, niejednokrotnie bardzo trudne do rozwiązania; właśnie dlatego na odznace dla wybitnych samorządowców jest napis „Labor omnia vincit – praca wszystko zwycięża”.- powiedział.

Przypomniał też, że Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego jest podziękowaniem za zaangażowanie samorządowców i ich pracę na rzecz innych – „jednocześnie jest uznaniem za zasługi, bo polski samorząd to w większości ludzie bardzo oddani swoim społecznościom. Za to należy im się nagroda” – dodał minister Halicki.

Odznaki Honorowe za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego otrzymali:

Anna Aksamit

Maria Batycka-Wąsik

Krzysztof Bisialski

Krzysztof Fedorczyk

Jan Grabiec

Marcin Hoffman

Kazimierz Jańczuk

Dariusz Jaszczuk

Urszula Kierzkowska

Jacek Kowalski

Antoni Kręźlewicz

Tomasz Kucharski

Elżbieta Lanc

Adam Łossan

Ewa Masny-Askanas

Jerzy Mikulski

Czesław Mroczek

Zbigniew Piotrkowski

Dariusz Puścian

Elżbieta Radwan

Ludwik Rakowski

Konrad Rytel

Marek Sitarski

Roman Smogorzewski

Sylwester Sokolnicki

Sosnowska marta

Strzałkowski krzysztof

Śliwerski maciej

Święcicki marcin

Żychliński jan

Odznaka honorowa nadawana jest za szczególne osiągnięcia w pracy w samorządzie, za udział w pracach legislacyjnych, związanych z wprowadzaniem i reformowaniem samorządu terytorialnego w administracji polskiej i organizacjach międzynarodowych, jak i za pracę naukową, badawczą oraz dydaktyczną dotyczącą samorządu.

Odznakę nadaje minister właściwy do spraw administracji publicznej z własnej inicjatywy lub na wniosek odpowiedniego organu.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.