Stawinoga: Po rannego z wypadku przyleciał śmigłowiec LPR

W poniedziałek (16.11) chwilę  przed godziną 16 w miejscowości Stawinoga gm. Zatory w powiecie pułtuskim, doszło do wypadku samochodu osobowego marki fiat. Ranne zostały aż 4 osoby. Jedną z osób przywieziono karetką na stadion w Serocku, gdzie pacjenta przekazano załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. O lądowaniu śmigłowca piszemy tutaj

Na miejsce wypadku zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej oraz 3 karetki pogotowia ratunkowego. Po przybyciu na miejsce zastępów z JRG Pułtusk oraz OSP Pniewo, zastano samochód osobowy marki fiat, który wjechał w drzewo. Po odcięciu akumulatora i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, strażacy przystąpili  do wydobycia poszkodowanych z pojazdu. Ranne zostały 4 osoby (3 mężczyzn i 1 kobieta). Wszyscy zostali przekazani zespołom Ratownictwa Medycznego.

24-letni kierujący w ciężkim stanie, został przetransportowany do szpitala w Warszawie przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Po decyzji pilota o braku możliwości lądowania w miejscu wypadku, karetka w asyście zastępu z OSP Pniewo, odjechała do oddalonego o 9 km. Serocka. Na miejscowym stadionie, śmigłowiec mógł bezpiecznie wylądować. Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane. Śledztwo prowadzą policjanci z wydziału śledczo – dochodzeniowego KPP Pułtusk.

 

Tekst: Paweł Jarecki
Foto: Straż Pożarna/ Sylwia Kalinowska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.