Zarzuty za kradzież katalizatorów i kątowników

Mundurowi z Serocka zatrzymali 38-latka podejrzanego o kradzież. Mężczyzna został ujęty przez właściciela posesji i jego syna, w momencie kiedy wynosił do swojego samochodu elementy metalowe. Zatrzymany trafił do policyjnej celi. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Serocka zostali zaalarmowani o kradzieży przez właściciela jednej z posesji na terenie gminy. Na miejscu ustalili, że zgłaszający wraz synem ujął na gorącym uczynku mężczyznę, którzy z posesji będącej jego własnością wynosił do zaparkowanego w zaciemnionym miejscu samochodu kątowniki metalowe. Jego łupem padły również dwa katalizatory, które wyciął z zaparkowanych na terenie działki pojazdów. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 10 000 złotych.

Funkcjonariusze zatrzymali 38-latka i umieścili w policyjnej celi. Śledczy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili mu zarzut kradzieży mienia. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.