„Zapomnieli” zapłacić za wózek pełen zakupów

Policjanci prewencji z Legionowa zatrzymali 33 i 45-latka, którzy w jednym z marketów ukradli artykuły spożywcze i przemysłowe. Mężczyźni z naładowanym po brzegi wózkiem próbowali uciec z towarem wartym ponad 3000 złotych. Tę próbę udaremnili pracownicy ochrony, a następnie złodziei zatrzymali policjanci. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu w jednym z legionowskich marketów. Dwaj mężczyźni z pełnym koszem produktów spożywczych i przemysłowych kilkadziesiąt minut krążyli po sklepie „robiąc zakupy”. W pewnym momencie pracownicy ochrony zauważyli jak mężczyźni mijają linie kas, nie płacąc za towar w wózku, opuszczają placówkę handlową. Złodzieje zostali natychmiast ujęci, a po chwili w sklepie zjawił się patrol policyjny, który zatrzymał mieszkańców Warszawy.

Towar, za który mężczyźni „zapomnieli” zapłacić opiewał na kwotę 3032,80 złotych. Mieszkańcy stolicy już usłyszeli zarzut kradzieży dokonanej wspólnie i w porozumieniu. Teraz o ich dalszych losach zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.