Zaopiekowała się nie tylko zwierzętami

Policjanci z Legionowa zatrzymali 27-latkę, która odpowie za kradzież. Kobieta została poproszona przez pokrzywdzoną o kilkudniową opiekę na zwierzętami podczas jej nieobecności w domu. Jak się okazało zaopiekował się nie tylko kotami, ale również kilkom przedmiotami należącymi do właścicieli. W toku postępowania śledczy ustalili, że nie działała sama. Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zgłosiła się mieszkanka miasta i złożyła zawiadomienie o kradzieży. Pokrzywdzona powiedział, że wraz z mężem na kilka dni wyjechali za granicę. W tym czasie poprosili 27-latkę o opiekę nad pozostawionymi w domu zwierzętami. Kobieta już wcześnie pomagała im w takiej sytuacji. Kiedy pokrzywdzeni wrócili do domu zauważyli brak kilku rzeczy m. in. butów, perfum oraz dwóch telefonów komórkowych. Pokrzywdzona straty oszacował na kwotę 2 600 złotych.

Sprawą zajęli się śledczy. W toku podjętych czynności zatrzymali kobietę, a w trakcie przeszukania zajmowanych przez nią pomieszczeń mieszkalnych ujawnili skradziony flakon perfum i dwie pary butów. Policjanci ustalili również, że z kradzieżą telefonów związany jest jej znajomy, którego zaprosiła do domu podczas nieobecności właścicieli.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie nieuczciwej parze zarzutów kradzieży. Kobieta odpowie za kradzież perfum i butów, zaś za kradzież telefonów 27-latka i jej 29-letni znajomy odpowiedzą wspólnie i w porozumieniu.

Dochodzenie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.