Policyjny dozór za przemoc

Legionowscy policjanci zatrzymali sprawcę przemocy domowej, który odpowie za psychiczne i fizyczne znęcanie nad swoją żoną. Na wniosek śledczych, Prokuratura Rejonowa w Legionowie zastosowała wobec 46-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakazu opuszczenia wspólnego lokalu mieszkalnego.

Dozór Policji połączony z zakazem zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakaz opuszczenia wspólnego lokalu mieszkalnego to środki zapobiegawcze, jakie zastosował prokurator wobec 40-letniego mieszkańca powiatu legionowskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych po tym, jak otrzymali anonimowe zgłoszenie o niewłaściwym zachowaniu 46-latka wobec swojej żony.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Śledczy ustalili, że 46-latek od kilku lat wszczynał awantury, podczas których poniżał, groził i stosował przemoc fizyczną wobec swojej żony. W chwili zatrzymania mieszkaniec powiatu legionowskiego był nietrzeźwy, w organizmie miał p0nad 1,5 promila alkoholu.

Po zebraniu materiału dowodowego dochodzeniowcy przedstawili 46-latkowi zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną. Teraz mężczyzna poniesie konsekwencje swoich czynów. Za to przestępstwo grozi mu kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

Pamiętajmy, że na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Jeśli jesteś ofiarą lub świadkiem przemocy domowej nie obawiaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny!

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.