Współpraca w zakresie wypracowania optymalnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

1 lutego br. nastąpiło sformalizowanie podjętej współpracy, Gminy Nasielsk z Gminą Wieliszew oraz Gminą Serock w zakresie wypracowania optymalnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.

Podpisanie porozumienia między wymienionymi Gminami jest zwieńczeniem prac zespołu oraz przygotowanej z udziałem Nasielskiego Budownictwa Mieszkaniowego Sp. z o.o. koncepcji dotyczącej możliwości zagospodarowania terenu Międzygminnego Składowiska Odpadów w Jaskółowie na cele budowy instalacji do przetwarzania bioodpadów. Na bazie zawartego porozumienia samorządy będą współpracowały w zakresie m.in. wspólnych działań związanych z przygotowaniem i obsługą planowanych do realizacji przedsięwzięć mających na celu zbudowanie efektywnego systemu gospodarki odpadami, poszukiwania źródeł finansowania przyszłych inwestycji, a także przekazywania sobie dotacji celowych lub pomocy finansowej, przeznaczonej na realizację opracowań, materiałów i robót niezbędnych w prowadzonym procesie decyzyjnym.

Dokument podpisali: Burmistrz Nasielska Bogdan Ruszkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Serock Artur Borkowski oraz Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.