Wracając ze służby zauważyła samochód w rowie i udzieliła pierwszej pomocy

Policjantka z jabłonowskiego komisariatu wracając do domu po zakończonej służbie zauważyła w rowie samochód. Natychmiast zatrzymała się i wraz z innym świadkiem zdarzenia wyciągnęła z pojazdu nieprzytomnego kierowcę udzielając mu pomocy przedmedycznej.

Kilka dni temu policjantka z Komisariatu Policji w Jabłonnie wracając do domu po zakończonej służbie, na terenie gminy zauważyła w rowie przewrócone na bok auto. Natychmiast zatrzymała się, aby zobaczyć co się stało i czy ktoś nie potrzebuje pomocy.

Na miejscu byli już inni świadkowie zdarzenia, kobieta właśnie dzwoniła pod numer alarmowy, natomiast mężczyzna wskazał, że w pojeździe znajduje się nieprzytomny kierowca, natomiast na siedzeniu pasażera kobieta, która z uwagi na zablokowane drzwi nie może wydostać się z auta.

Policjantka wraz z mężczyzną wyciągnęli poszkodowanego z pojazdu i udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej, kierowca odzyskał przytomność. Z auta pomogli również wydostać się pasażerce. Do momentu przyjazdu służb ratunkowych policjantka cały czas była przy poszkodowanym monitorując jego funkcje życiowe. Kierowca po przybyciu na miejsce pogotowia trafił pod opiekę ratowników medycznych.

Na uwagę i uznanie zasługuje reakcja świadków, którzy widząc zdarzenie natychmiast ruszyli z pomocą. Bardzo cieszy nas również postawa naszej policjantki zgodna z hasałem „Pomagamy i chronimy”.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.