Dwie osoby zatrzymane podczas jednej służby

Jednym z zadań, które realizują policjanci w trakcie codziennej służby jest zatrzymywanie osób ukrywających się przed organami ścigania. Zdarza się to podczas sprawdzania ich miejsca zamieszkania lub pobytu, kontroli drogowych czy też innych działań policyjnych. Tym razem policjanci z Serocka zatrzymali dwie osoby, które trafiły do zakładu karnego.

W miniony piątek policjanci z Komisariatu Policji w Serocku zatrzymali dwie osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Pierwsza zatrzymana została 34-latka. Mundurowi zatrzymali kobietę kilka minut po g. 9 w jej miejscu zamieszkania. Sąd Rejonowy w Legionowie wydał nakaz doprowadzenia mieszkanki gminy do placówki penitencjarnej na okres 6 miesięcy. To kara pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży, którego się dopuściła.

Druga poszukiwana osoba to 69-latek. Dyżurny komisariatu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie kręcącym się przed jednym z domów. Na miejscu udał się policyjny patrol, który wylegitymował i sprawdziła w policyjnych systemach mężczyzna. Okazało się, iż 69-latek jest poszukiwany dwoma nakazami doprowadzenie. Decyzją legionowskiego sądu ma on do odbycia łączną karę pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku, 1 miesiąc i 5 dnia pozbawiania wolności za złamanie zakazu sądowego oraz popełnienia wykroczenia.

Poszukiwani zostali zatrzymali przez policjantów i przewiezieni do zakładów karnych, gdzie spędzą najbliższe miesiące.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.