Wpadł przez brak tablicy rejestracyjnej

W ręce mundurowych wpadł nietrzeźwy mieszkaniec gminy Jabłonna. Badanie alkomatem wykazało, że 40-latek kierując toyotą w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierujący przykuł uwagę stróżów prawa, ponieważ jechał samochodem bez tablicy rejestracyjnej.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, w miejscowości Chotomów, do kontroli drogowej zatrzymali kierującego toyotą, gdyż auto nie posiadało tablicy rejestracyjne. Mundurowi od razu od kierującego wyczuli won alkoholu, w związku z czym postanowili sprawdzić stan trzeźwości mieszkańca gminy. Jak się okazało, mężczyzna w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu.

To nie był koniec kłopotów 40-latka, gdyż po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, iż kierowca posiada trzy czynne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi i do maja 2027 roku nie powinien wsiadać za kierownicę.

Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty za popełnione przestępstwa. Finalnie o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za kierowanie autem pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Pamiętajmy, że nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu zmniejsza szybkość reakcji, powoduję błędną ocenę odległości i prędkości, a także własnych umiejętności. Pijany kierowca to potencjalny zabójca na drodze.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.