Wigilia dla Każdego – 500 posiłków dla legionowian

Stowarzyszenie Aktywni dla Mazowsza oraz Rozbiegamy Nowy Dwór wspólnie z firmą Reckitt z Nowego Dworu Mazowieckiego, przygotowali 1540 posiłków dla najbiedniejszych i samotnych mieszkańców powiatów nowodworskiego i legionowskiego.

Przy współpracy z ośrodkami pomocy społecznej z powiatów nowodworskiego i legionowskiego udało się po raz drugi przygotować posiłki dla tych najbiedniejszych i samotnych mieszkańców okolicznych miejscowości. Rok temu przygotowano 1000 posiłków a w tym roku udało się aż 1540. Wszystko to za sprawą firmy Reckitt, która wszystko sfinansowała.

Każda paczka zawiera rybę po grecku, filet z dorsza, barszcz wigilijny oraz pierogi. Nie zabrakło również kawałka sernika i makowca.

– Łącznie dzięki sponsorom przygotowaliśmy 3 tony jedzenia w tym 4620 pierogów i 510 litrów barszczu. Ponad 3 tysiące filetów z dorsza trafiło do potrzebujących i samotnych osób wskazanych przez ośrodki pomocy społecznej – mówi koordynator akcji Karol Bielec – prezes stowarzyszenia Rozbiegany Nowy Dwór.

– Bardzo się cieszę, że jako firma Reckitt możemy sfinansować 1540 obiadów, które trafią do potrzebujących osób. Pomoc lokalnej społeczności jest dla nas ważna. Jesteśmy największym pracodawcą w okolicy, stąd jesteśmy tu z Wami i chcemy Wam pomagać – mówi Iwona Ostapowska dyrektor ds. personalnych firmy Reckitt.

Posiłki dla potrzebujących z hotelu Mazovia w Nowym Dworze Mazowieckim odbierali pracownicy ośrodków pomocy społecznej oraz strażacy ochotnicy. Najwięcej posiłków przekazano dla Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie.

Bardzo dziękujemy firmie Reckitt za środki finansowe jakie przekazała na zakup produktów. Mieszkańcy Legionowa, którzy z różnych przyczyn nie mogą przygotować sobie wigilii, dzięki stowarzyszeniu Rozbiegany Nowy Dwór, otrzymają 500 zestawów świątecznych potraw – mówi Anna Brzezińska dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie.

Organizatorzy zapowiadają, że za rok przygotują jeszcze więcej posiłków dla potrzebujących

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.