Wielkopolanin zatrzymany w Nieporęcie

Policjanci z Nieporętu zatrzymali podczas kontroli drogowej 57-latka poszukiwanego listem gończym. Jak ustalono mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania, aby uniknąć kary pozbawienia wolności za dokonane wcześniej przestępstwo.

Funkcjonariusze podczas każdej kontroli drogowej nie tylko egzekwują od kierujących przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, ale również sprawdzają stan techniczny pojazdów, weryfikują dane kierowców i pasażerów. Właśnie podczas takich sprawdzeń w policyjnych systemach mundurowi ujawniają nieprawidłowości dotyczące kontrolowanych osób. Niejednokrotnie w ręce policjantów trafiają ci, którzy ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości, by uniknąć zasądzonej kary pozbawienia wolności.

O tym przekonał się mieszkaniec powiatu ostrowskiego, kiedy w minioną środę tuż po północy został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego nieporęckiego komisariatu. Sprawdzenie danych kierującego w policyjnych systemach potwierdziło, że 57-latek jest poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy we Wrocławiu.

Mężczyzna swoją podróż zakończył w policyjnym areszcie, skąd przetransportowany został do wskazanego zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę 17 dni pozbawiania wolności za wcześniej popełnione przestępstwo.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.