Wieliszew: Zmiany rozkładu „L”

Uwzględniając wnioski mieszkańców gminy Wieliszew, które napływały w ostatnim czasie do urzędu od 2.02. nastąpi korekta rozkładów jazdy autobusów linii L-9 i L11 w dni powszednie. Zmiana będzie dotyczyć przede wszystkim godzin porannych. Zwiększona zostanie częstotliwość kursowania linii L-9 od przystanku Wieliszew-Plaża w kierunku Legionowa w godzinach wczesno-rannych, co ułatwi dojazd osobom wcześnie zaczynającym pracę. Poprawi się także dojazd z Komornicy na godz. 8 do Legionowa. W godzinach wieczornych poprawiona zostanie koordynacja autobusów z pociągami Kolei Mazowieckich. Rozkład jazdy obowiązujący w dni świąteczne nie ulegnie zmianie.

Poprawa w Michałowie-Reginowie

 Dzięki współpracy z urzędem miasta i gminy Serock mieszkańcy Michałowa–Reginowa od 2.02. będą mieli możliwość wsiadania do autobusów kursujących na trasie Serock – PKP Legionowo oraz Stanisławowo-Wieś – PKP Legionowo. Łącznie będą to 22 kursy w dni powszednie oraz 11 w soboty.

Ceny biletów:

Jednorazowy normalny – 3zł

Jednorazowy ulgowy – 1,5zł

Miesięczny normalny – 50zł

Miesięczny ulgowy – 25zł

Bilety emituje przewoźnik obsługujący linie – Mobilis PKS Ciechanów, oddział w Pułtusku.

Dodatkowo od 14 grudnia 2014r. mieszkańcy Michałowa-Reginowa mogą korzystać z dodatkowych połączeń realizowanych przez Szybką Kolej Miejską. Obecnie jest to łącznie 14 kursów linii S3 i S9 w dni powszednie oraz 7 kursów linii S3 w dni świąteczne.

Ankieta

Każdy mieszkaniec gminy Wieliszew może przyczynić się do pozytywnych zmian w komunikacji lokalnej. Cały czas aktywna jest internetowa ankieta, w której można się wypowiedzieć w sprawie zaproponowanych rozwiązań. Ankieta dostępna jest pod adresem: http://moje-ankiety.pl/respond-70216.html Od zebranych opinii będzie zależał kształt funkcjonowania linii lokalnych „L” od wiosny tego roku, czyli po wyborze przewoźnika obsługującego linie przez kolejne 12 miesięcy. Przetarg będzie ogłoszony w lutym a wyniki ankiety będą udostępnione już niebawem.

SONY DSCfoto: Bernard Ziemak

UG Wieliszew

 

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.