Legionowo: Popsute windy

Pasażerowie korzystający z wind na stacjach kolejowych w Legionowie bardzo często zgłaszają, że są one nieczynne. Straż Miejska codziennie rano patroluje okolice dworca oraz stacji Przystanek i sprawdza stan tych urządzeń. Dwie windy nie działają od kilku dni. Mimo ciągłych monitów mieszkańców oraz funkcjonariuszy SM do konserwatora wind, urządzenia te pozostają zepsute.

Jak zapewnia rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Maciej Dutkiewicz, w sobotę 31 stycznia konserwator odblokował wciśnięty przez kogoś przycisk stop w windzie na stacji Legionowo Przystanek. Złożył również obietnicę – Na stacji w Legionowie windy zostały zdewastowane – wezwany serwis ma je naprawić do jutra.

Gdzie zgłaszać awarię?

Dla matek z wózkami i dla osób niepełnosprawnych każda awaria windy oznacza konieczność pokonania stromych schodów prowadzących na perony i na drugą stronę miasta. Komu i w jaki sposób należy zgłaszać, że dźwigi osobowe nie są czynne? – Każde zgłoszenie na temat wind traktujemy bardzo poważnie – można je złożyć na dwa sposoby: dzwoniąc pod numer na naklejce, która znajduje się na drzwiach i wewnątrz przy kasecie sterującej – tłumaczy rzecznik. Jednak według mieszkańców, informacji z numerem telefonu brak. PKP obiecuje, że zerwane naklejki będzie uzupełniać na bieżąco.

Będzie monitoring

Jak zapewnia PKP PLK jeszcze w tym roku na zmodernizowanych stacjach i przystankach w Legionowie uruchomiony zostanie monitoring, który ma spowodować mniejsze dewastacje urządzeń na stacjach kolejowych. Póki to nie nastąpi, prosimy mieszkańców, by w przypadku awarii zgłaszać je do konserwatora do firmy Zidkom pod numerem telefonu: 602-280-805 lub Straży Miejskiej na numer 986.

SONY DSC

 

UM Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.