Wieliszew: Wyniki komunikacyjnych konsultacji

Od listopada ub. r. trwała ankieta, w której użytkownicy gminnej komunikacji mogli wypowiedzieć się na temat obecnie funkcjonujących linii oraz wyrazić swoją opinię o zaproponowanych zmianach. Internetowa ankieta została rozpropagowana poprzez stronę internetową Urzędu Gminy, profile Wójta oraz „Komunikacja Gmina Wieliszew” na portalu społecznościowym „Facebook”, Gazetę Wieliszewską oraz lokalne media. W samej ankiecie wypowiedziało się 210 osób. Oprócz niej mieszkańcy gminy Wieliszew mogli przedstawiać swoje komunikacyjne problemy i pomysły poprzez kontakt bezpośredni, pisma, e-maile, telefony oraz facebook.

Biorący udział w konsultacjach w większości korzystają z gminnej komunikacji codziennie w dojeździe do pracy lub szkoły. Większość przesiada się do pociągów SKM i KM. Największą popularnością cieszy się linia L11, najmniejszą natomiast L10. Częstotliwość kursowania autobusów według pasażerów nie jest optymalna, natomiast koordynację z pociągami podróżujący oceniają w większości średnio. Na pytania dotyczące linii L10 biorący udział w ankiecie odpowiedzieli, że linia powinna kursować częściej oraz krótszą trasą tzn. przez ul. Kościelną w Wieliszewie i Łajskach. Podróżni biorą pod uwagę także przesiadkę do pociągów na stacji Legionowo-Przystanek. Jeśli chodzi o linię L11 pasażerowie dzięki ankiecie informują, że nie chcą, aby podjeżdżała do przystanku Wieliszew-Plaża, ale jednocześnie deklarują chęć przejazdu przez Wieliszew oraz dojazdu do przystanku Wieliszew-Wodociąg płn. Według nich nie jest potrzebny podjazd tą linią do Starostwa Powiatowego. Pasażerowie chcą mieć również wybór tras linii na terenie Legionowa tzn. według naszych mieszkańców większość kursów powinna przebiegać przez wiadukt, ale część powinna być realizowana również przez tunel. Na pytanie o połączenia nocne, użytkownicy komunikacji odpowiedzieli, że korzystaliby z nich gdyby zostały uruchomione. Jeśli chodzi o tabor obsługujący wieliszewskie linie mieszkańcy gminy informują, że nie spełnia ich wymagań. Spodobał im się natomiast kursujący testowo autobus niskopodłogowy i chcą, aby tego typu pojazdy zostały wprowadzone do ruchu na stałe.

Wszystkie sugestie zostały wnikliwie przeanalizowane i większość postulatów mieszkańców zostanie zrealizowana. Zmiany wejdą w życie 1 maja. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

UG Wieliszew

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.