Wieliszew: Wakacyjne zmiany w liniach „L”

W związku z rozpoczęciem wakacji oraz zmianami w kolejowych rozkładach jazdy od 1 lipca wchodzą w życie nowe godziny kursowania linii lokalnych L-9, L10 i L11. W sezonie urlopowym obserwowane jest zmniejszenie liczby podróżujących komunikacją miejską, w związku z powyższym częstotliwość kursowania w dni powszednie zostanie nieco zmniejszona. Ograniczenie będzie dotyczyło tylko godzin porannego szczytu. Autobusy poszczególnych linii będą kursować co około 30-60 minut dając na wspólnym odcinku trasy tzn. Wieliszew – Legionowo częstotliwość co około 20-30 minut. W szczycie popołudniowym pojawi się równy takt kursowania linii L-9 i L11 co 60 min. Autobusy do Nowego Dworu Maz. będą odjeżdżać w okolicach pełnej godziny natomiast do Komornicy około 30 minut po pełnej. Międzyczasie na przystankach pojawiać się będą także autobusy linii L10, która jeszcze dodatkowo będzie zwiększać częstotliwość kursowania. Razem, na wspólnej trasie autobusy będą jeździć co 15-30 minut. W godzinach pomiędzy porannym a popołudniowym szczytem autobusy będą kursować co 120 minut, dając łączną częstotliwość między Wieliszewem a Legionowem wynoszącą 60 minut. Na wniosek mieszkańców przywrócone zostanie połączenie autobusu linii L11 z pociągiem Kolei Mazowieckich z Legionowa do Warszawy Gdańskiej o godz. 5:06. Pojawi się także nowy, popołudniowy kurs linii L11 jadący przez Łajski z pominieciem Wieliszewa. W tym czasie mieszkańcy tej miejscowości będą mogli skorzystać z kursu linii L10. Wydłużone zostanie także kursowanie autobusów do godzin nocnych co umożliwi podróżującym późne powroty z Warszawy.

Weekend – dwa autobusy na L11

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na kursy linii lokalnych w dni świąteczne, do obsługi linii L11 włączony zostanie dodatkowy autobus. Dzięki temu, częstotliwość jej kursowania wzrośnie ze 180 do 120 minut. Niewątpliwie zyskają na tym mieszkańcy zachodniej części naszej gminy. Łącznie autobusy na trasie Wieliszew – Legionowo pojada co równe 60 minut. Dodatkowo,  w niektórych godzinach na przystankach będzie pojawiać się także linia L10 zwiększając tę częstotliwość.

Objazd dla linii L10

Przypominamy, że w związku z zamknięciem ulicy Krakowskiej w Legionowie oraz brakiem możliwości bezpiecznego wykonania skrętu autobusem z tunelu w ulicę Piastowską i dalej w ul. Krakowską, linia L10 kursuje objazdem przez osiedle Piaski. Dzięki temu pasażerowie mają możliwość przesiadania się do SKM na stacji PKP Piaski. Linia na stałą trasę, czyli przebiegającą tunelem i ulicą Sobieskiego w Legionowie wróci prawdopodobnie 11 lipca. W tedy też nastąpi zmiana jej rozkładu jazdy. Po powrocie na stałą trasę, czas przejazdu będzie jedynie 5 minut dłuższy od linii kursujących wiaduktem. Jednak ze względu na korki na nim występujące to właśnie linia L10 będzie tym najbardziej korzystnym czasowo połączeniem Legionowa i Wieliszewa.

Niska Podłoga

Zgodnie z umową między Gminą, Przewoźnikiem a Zarządem Transportu Miejskiego na liniach lokalnych kursują dwa pojazdy niskopodłogowe. Są to pojazdy zaledwie kilkuletnie, z niewielkim przebiegiem, ekologiczne i klimatyzowane. Będą kierowane naprzemiennie do obsługi wszystkich wieliszewskich linii. Kursy obsługiwane tymi pojazdami w tabelach rozkładów jazdy zostały oznaczone literą „n” obok numery brygady. W nowym rozkładzie jazdy w dni powszednie są to autobusy nr 3 i 5 natomiast w weeknd nr 1 oraz całość linii L10.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.