Radni z wizytą u braci mniejszych

Posiedzenie Komisji Zdrowia, Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych, które odbyło się w poniedziałek (29.06) odbyło się w schronisku,prowadzonym przez Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych w Nowym Dworze Mazowieckim. To właśnie do niego trafiają bezdomne psy z Legionowa.

Podczas posiedzenia komisja zwiedziła schronisko oraz obejrzała prezentację multimedialną o jego działalności. Potem odbyła się dyskusja z przedstawicielami Fundacji. Zweryfikowano na co i w jaki sposób wydawane są gminne pieniądze, przeznaczone na realizację Programu Zapobiegania Bezdomności Zwierząt w Legionowie.

Należy podkreślić, że schronisko do którego trafiają legionowskie psy, jest etapem przejściowym,  oczekują tu na kogoś, kto je przygarnie i zaadoptuje. Do tego momentu otoczone są troską i życzliwą opieką.

W schronisku znajdują się liczne, zadbane boksy, z których każdy ma mały wybieg na zewnątrz. Niewielkie psy lub te nieodporne na niskie temperatury mieszkają w pawilonie. Zwierzęta są podzielone, nigdy nie doszło do zagryzienia czy choćby pogryzienia. Do ich dyspozycji są trzy wybiegi, z których codziennie korzystają. Fundacyjne psy są szczepione, sterylizowane i dobrze odżywione.

Schronisko posiada własny gabinet weterynaryjny, salę operacyjną, specjalny gabinet do zabiegów dentystycznych, szpitalik, salę wykładową oraz pomieszczenia dla pracowników, którzy tu pracują i mieszkają.

Funkcjonowanie schroniska to dowód na to, że oddając serce zwierzętom, można stworzyć dobre warunki i przyjazną atmosferę oraz zadbać o nie w sposób, który zwiększy ich szanse na adopcje.

W ubiegłym roku na 530 psów, które trafiły do schroniska, 460 zostało adoptowanych. W tym roku już 250 z nich znalazło nowe domy. Wizyty przed i po-adopcyjne, ściśle określone zasady adopcji pozwalają do minimum ograniczyć ryzyko trafienia zwierząt do niewłaściwego domu.

Schronisko posiada stronę internetową – fundacjapsom.pl. Na fundacyjnym blogu można również poczytać o losie adoptowanych zwierząt.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.