Wieliszew: Wakacje z kulturą

Zapraszamy do spędzenia wakacji z Ośrodkiem Kultury w Wieliszewie, w dwóch blokach: 6-10 lipca (blok stacjonarny w ośrodku wypoczynkowym w Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim) oraz 3-7 sierpnia (blok wyjazdowy). Zapisy na I tydzień* już od poniedziałku, 15 czerwca od godz. 10:00, osobiście w GCK w Łajskach. Tradycyjnie poszukujemy wolontariuszy do opieki nad dziećmi i młodzieżą w czasie zajęć i wyjazdów wakacyjnych.

Zapisy (na cały tydzień w przypadku bloku stacjonarnego, indywidualnie na każdy dzień w przypadku bloku wyjazdowego), osobiście w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach. Płatności dokonujemy z góry. Decyduje kolejność zgłoszeń! Przy zapisach podajemy imię, nazwisko i wiek uczestnika, tel. kontaktowy do rodzica/opiekuna i miejsce zbiórki/odbioru oraz wypełniamy formularz uczestnictwa.

*Przy zapisach na I tydzień możliwe jest także zapisanie na II tydzień, którego dokładny program przedstawimy Państwu do dnia 10 lipca (warunkiem jest opłacenie kosztów udziału z góry). W przypadku miejsc wolnych, dodatkowe zapisy na drugi tydzień ruszą 13 lipca. W czasie obu wakacyjnych tygodni urozmaicimy czas grupom do 45 osób w wieku 7-13 lat.

Pierwszy tydzień (6-10 lipca, godz. 9:00-16:00) to blok stacjonarny realizowany w formie półkolonii (z obiadem), na który zapraszamy do ośrodka wypoczynkowego w Jachrance. Położenie obiektu nad Zalewem Zegrzyńskim, jego zaplecze i tereny zielone pozwolą pełniej wykorzystać ideę warsztatów, w trakcie których chcemy twórczo podejść do tematu wakacyjnej zabawy. Stworzymy własne, unikatowe zabawki, gry, książeczki i bajki. Dowiemy się, w co bawią się dzieci w innych krajach. Zbudujemy szalony plac zabaw. Naszym mottem będzie piosenka z Podróży Pana Kleksa: „Biegać, skakać, latać, pływać – w tańcu, w ruchu wypoczywać”. Będzie intensywnie, wesoło i głośno 🙂 W zajęciach wykorzystywać będziemy rozmaite środki wyrazu oraz rozmaite metody pracy i techniki, tak aby każdy z uczestników mógł znaleźć swoje pole do twórczego działania. Warsztaty potrwają 5 dni, ich podsumowaniem będzie zaprezentowanie efektów wspólnych działań wszystkim zaproszonym gościom. Prowadzące warsztaty to aktywne animatorki kultury, organizatorki wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych, autorki wielu projektów z zakresu animacji kultury i edukacji kulturalnej. Osoby z bogatym doświadczeniem w twórczej pracy z dziećmi i młodzieżą, zarówno na gruncie rodzimym, jak i międzynarodowym. Współpracują z instytucjami kulturalnymi i organizacjami w różnych miejscach Polski.
Koszt: 200 zł / 5 dni. Zapewniamy obiad, opiekę profesjonalnych instruktorów i transport tam i z powrotem, pokrywamy także koszty ubezpieczenia OC i NW. Zbiórki w czterech punktach (8:00 Janówek Pierwszy – parking przykościelny, 8:10 Olszewnica Stara – przystanek przy Skwerze 11 Listopada, 8:20 Skrzeszew – przystanek przy szkole, 8:30 Wieliszew – parking przy hali sportowej, 8:40 Łajski – zatoczka na ul. Moniuszki przy Gminnym Centrum Kultury.

Drugi tydzień (3-7 sierpnia) to blok dobrze znanych jednodniowych wyjazdów. Powtarzamy formułę znaną z ostatnich ferii zimowych a więc dwóch atrakcji w trakcie wyjazdu (np. kino park rozrywki). Plan wyjazdów pojawi się na stronie www.ok.wieliszew.pl do dnia 10 lipca.
Koszt: 40 zł / dzień lub 200 zł / 5 dni. Prowiant we własnym zakresie. Zapewniamy opiekę i transport tam i z powrotem, pokrywamy także koszty ubezpieczenia OC i NW. Na KAŻDY wyjazd zabieramy ze sobą legitymację szkolną / dowód osobisty. Zbiórki w pięciu punktach na terenie gminy (Janówek Pierwszy – parking przykościelny, Olszewnica Stara – przystanek przy Skwerze 11 Listopada, Skrzeszew – przystanek przy szkole, Łajski – zatoczka na ul. Moniuszki przy GCK, Wieliszew – parking przy hali sportowej).

Poszukujemy Wolontariuszy!
Zapraszamy do współpracy wolontariuszy (osoby pełnoletnie, mile widziane uprawnienia opiekuna / wychowawcy wypoczynku) – poszukujemy chętnych do opieki nad dziećmi i młodzieżą w czasie zajęć i wyjazdów wakacyjnych. Oferujemy zdobycie cennego doświadczenia potwierdzonego dokumentem (np. odbycia praktyk). Kontakt: tel. 22 782 20 02, e-mail: [email protected]

OK Wieliszew

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.