Legionowo: Inspekcja ze szwajcarską precyzją

Delegacja ze Szwajcarii oraz Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, 10 czerwca wizytowały teren budowy Centrum Komunikacyjnego. Inspekcja wynika z faktu, że projekt jest współfinansowany w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji firmy Skanska, która przedstawiła obecny stan realizacji prac na budowie Centrum Komunikacyjnym. Do tej pory wykonane zostało około 30 proc. założeń projektowych. Budynek dworca jest w stanie surowym, częściowo zamkniętym, zaś budynek garażu posiada szkielet bez rampy podjazdowej. Droga i infrastruktura zostały rozpoczęte fragmentarycznie. Dokończenie prac rozpoczętych przez innego wykonawcę z pewnością stanowić będzie wyzwanie dla firmy Skanska. Jak zapewnia wykonawca posiada on niezbędne środki i doświadczenie aby ukończyć wszystkie prace w terminie.

Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie przez doradcę ds. Centrum Komunikacyjnego Lucjana Chrzanowskiego planu kontynuacji i zakończenia budowy:

  • dworzec, garaż (czerwiec 2016)
  • połączenie drogowe (kwiecień/maj2016)
  • wydłużenie przejścia podziemnego (luty 2016)
  • nowe oświetlenie Alei 1Dywizji Zmechanizowanej (październik 2015)

Dodatkowo w ramach oszczędności powstałych w wyniku procesu przetargowego planuje się realizację 3 zadań dodatkowych:

  • budowę nowego garażu wielokondygnacyjnego na minimum 250 samochodów, (po stronie centrum miasta)
  • połączenie drogowe (dojazd do nowego garażu wielokondygnacyjnego),
  • systemu stacji rowerowych (punktów postoju rowerów).Zakończenie wszystkich zadań dodatkowych planowane jest nie później niż w listopadzie 2016 roku.

Po spotkaniu w Urzędzie delegacje udały się na plac budowy, gdzie zorganizowany był happening podczas którego powstało graffiti łączące elementy Marki Legionowa, herbu Szwajcarii oraz wizerunku pociągu SKM. Uczniowie dwóch Zespołów Szkół na Os. Piaski oraz nr 3 wspólnie uczestniczyli w tworzeniu graffiti, według projektu zawodowego artysty. W ten nietypowy sposób okazali zainteresowanie dla powstającego dworca. Podczas happeningu mieszkańcy Legionowa mieli okazję spróbować jak smakują przepyszne szwajcarskie bezy.

Na zakończenie spotkania Prezydent Piotr Zadrożny opowiadał o współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego m.in o wspólnym bilecie oraz o nowej ofercie Warszawa+, w ramach której powstała Karta Legionowianina.

Prezydent zaznaczył także, że dzięki staraniom miasta w ostatnich latach zwiększyła się liczba połączeń z Warszawą co w konsekwencji powoduje wzrost liczby pasażerów korzystających z komunikacji publicznej.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.