Wieliszew: Strażacy usuwali pułapkę na Jastrzębia

W piątkowe popołudnie (03.04) jeden z mieszkańców Wieliszewa spacerując w okolicy stacji kolejowej, idąc leśną drogą, zauważył na drzewie dziwną klatkę. O znalezisku natychmiast powiadomiony został leśniczy, który przybył na miejsce.

Po wstępnych oględzinach ustalono że jest to pułapka na jastrzębia. Wobec tego że jest to przestępstwo, natychmiast poinformowano policję. Przybyły na miejsce patrol wraz z technikiem kryminalistyki, dokonał oględzin. Pułapka zamocowana była na wysokości około 10 metrów nad ziemią, więc o pomoc zwrócono się do legionowskich strażaków.

O godzinie 15:36 wpłynęło zgłoszenie do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Legionowie. Na miejsce udał się zastęp ratowniczo – gaśniczy. Strażacy przy użyciu drabiny zdjęli przymocowaną do drzewa pułapkę. Działania trwały prawie godzinę.

Policjanci z komisariatu policji w Wieliszewie poszukują kłusownika lub kłusowników oraz ustalają od kiedy pułapka była zamocowana.

P.J.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.