Spotkanie wielkanocne w zegrzyńskim Centrum

Uroczyste spotkanie wielkanocne odbyło się 27 marca br. w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. Świąteczną uroczystość swoją obecnością zaszczycili m. in. Poseł na Sejm RP Pani Jadwiga Zakrzewska, Inspektor Szkolenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ( DG RSZ) generał brygady Andrzej Danielewski, Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski, córka patrona Centrum Pani Zofia Potkowska wraz z mężem, przedstawiciele lokalnych władz i instytucji, służb mundurowych, zaprzyjaźnionych szkół oraz okolicznych jednostek wojskowych, byli żołnierze zegrzyńskiego ośrodka szkolenia oraz żołnierze i pracownicy wojska Centrum. W uroczystości uczestniczyła także delegacja ambasady rumuńskiej, która przyjechała do zegrzyńskiego ośrodka szkolenia z wizytą kurtuazyjną.

Rozpoczynając spotkanie Komendant CSŁiI pułkownik Ireneusz Fura po powitaniu zebranych złożył im życzenia szczęścia, zdrowia i pomyślności z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Życzenia świąteczne złożył w imieniu Dowódcy Generalnego RSZ generał Danielewski, a także Poseł na Sejm Pani Zakrzewska oraz przedstawiciel delegacji ambasady rumuńskiej. Następnie Proboszcz Parafii Garnizonowej w Zegrzu ksiądz major Kryspin Rak odmówił modlitwę, po czym wszyscy przystąpili do dzielenia się tradycyjnym jajkiem i składania życzeń.

Wielkanocne spotkanie w zegrzyńskiej „kuźni łącznościowców” odbywało się w życzliwej atmosferze. Po uroczystości delegacja ambasady rumuńskiej została zapoznana z salą tradycji, a także nowoczesnymi obiektami szkoleniowymi Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.