Wieliszew: Pożegnanie lata z Kapitanem Wyderką

W sobotę (29.08) na plaży gminnej w Wieliszewie, odbył się piknik rodzinny na pożegnanie lata. W imprezie wziął udział również znany najmłodszym – Kapitan Wyderka, który promuje bezpieczny wypoczynek dzieci nad wodą. Organizatorem akcji był Urząd Gminy w Wieliszewie, Starostwo Powiatowe w Legionowie oraz Komisariat Rzeczny Policji.

Swoje stoiska wystawili organizatorzy. Wszyscy mieli możliwość obejrzeć pokaz ratownictwa wodnego z udziałem psa ratowniczego Majkela. Samochody pożarnicze prezentowali strażacy z JRG Legionowo oraz OSP Kałuszyn. Największą atrakcją była możliwość popływania po Zalewie Zegrzyńskim, strażacką łodzią ratunkową.

Na stoisku OSP Ratownictwo Wodne, można było obejrzeć wyposażenie nurka, poznać psy poszukiwawcze oraz nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.

„Kapitan Wyderka” to program prewencyjno-edukacyjny skierowany do dzieci, które w atmosferze zabawy zdobywają wiedzę na temat bezpiecznego spędzania czasu nad wodą, zaznajamiają się ze znakami występującymi nad wodą, pracą ratowników oraz ucza się jak prawidłowo wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia.

Podczas pikniku odbył się również finał turnieju siatkówki plażowej.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.