Wieliszew: Gminny Dzień Strażaka

W sobotę (09.05) w Wieliszewie odbyły się obchody Gminnego Dnia Strażaka. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele parafialnym w Wieliszewie. Po skończonym nabożeństwie poczty sztandarowe oraz pododdział strażaków, udał się na miejski stadion.

Meldunek o gotowości do uroczystości prezesowi Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej druhowi Krzysztofowi Goślickiemu, złożył druh Andrzej Kowalik. W uroczystości udział wzięli min. przewodniczący Rady Gminy Michał Fabisiak, komendant powiatowy PSP w Legionowie st. bryg. Mieczysław Klimczak, radni i zaproszeni goście.

Po powitaniu pocztów sztandarowych oraz druhów przez prezesa Goślickiego, głos zabrał wójt gminy Wieliszew Paweł Kownacki.

Następnie odbyło się wręczenie medali za zasługi dla pożarnictwa oraz za wysługę lat dla członków jednostek z Wieliszewa, Skrzeszewa, Kałuszyna, Krubina i Janówka.

Kolejnym punktem już po uroczystościach ofiacjanych, był piknik strażacki oraz mecz piłki nożnej mieszkańcy vis. strażacy, który wygrali mieszkańcy 4:2. Na wszystkich zebranych czekało mnóstwo atrakcji min. komora dymowa, wioska smerfów oraz układanie wieży ze skrzynek, sztafeta pożarnicza oraz przejazdy quadem.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.