Wieliszew: Debatowali o bezpieczeństwie

Społeczność gminy Wieliszew miała wczoraj możliwość, podczas debaty społecznej, podzielenia się z policjantami swoimi sugestiami i opiniami nie tylko na temat ich pracy, ale przede wszystkim na temat poczucia bezpieczeństwa.
Na pytania mieszkańców, radnych i sołtysów, którzy przybyli na debatę, odpowiadali m.in. Wójt Gminy Paweł Kownacki, Komendant Powiatowy Policji w Legionowie inspektor Waldemar Perdion oraz Komendant Komisariatu w Wieliszewie komisarz Zbigniew Prusinowski.

Celem debat społecznych organizowanych przez policjantów w powiecie legionowskim od 2012 roku jest zdiagnozowanie realnych potrzeb i oczekiwań społecznych, wobec instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa publicznego oraz wspólne rozwiązywanie problemów uciążliwych dla mieszkańców. Takie spotkania mają również na celu poznanie opinii na temat działań Policji.

Debata społeczna, która odbyła się wczoraj w godz. 19.00-21.00 w Urzędzie Gminy w Wieliszewie była kolejną, po powiatowej zorganizowanej w marcu tego roku w Legionowie, okazją do spotkania się z mieszkańcami, a także do poznania opinii obywateli na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

Policjanci z uwagą słuchali wszystkich wystąpień mieszkańców, radnych, sołtysów i rzeczowo starali się odpowiadać na wszystkie zadawane im pytania.

Przy stole prezydialnym zasiedli w imieniu Starosty Legionowskiego członek zarządu Michał Kobrzyński, Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki, Komendant Powiatowy Policji w Legionowie inspektor Waldemar Perdion oraz Komendant Komisariatu Policji w Wieliszewie komisarz Zbigniew Prusinowski. W spotkaniu udział również wzięli policjanci z komisariatu w Wieliszewie oraz oficer prasowy legionowskiej komendy.

Wójt Gminy oraz funkcjonariusze odpowiadali na wszystkie nurtujące mieszkańców problemy, zapewniając, że każdy sygnał dotyczący poprawy bezpieczeństwa będzie dokładnie przeanalizowany oraz zostaną podjęte działania, zmierzające do zapewnienia ładu i porządku we wskazanych dziedzinach, dotyczących między innymi występowania wybryków chuligańskich, zjawiska spożywania alkoholu w miejscach publicznych czy też bezpieczeństwa w ruchu drogowym rowerzystów a zwłaszcza dzieci i młodzieży w drodze do i ze szkoły.

Debata społeczna w Wieliszewie dała policjantom możliwość poznania różnych problemów społecznych dotyczących bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przeanalizują teraz wszystkie przedstawione im zagrożenia i wspólnie z innymi instytucjami podejmą kroki mające im przeciwdziałać w przyszłości.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.