W jednym sklepie kradł kilka razy

Jeden czyn stanowi wykroczenie, jednak już kilka kradzieży w krótkim czasie to przestępstwo. I właśnie za przestępstwo kradzieży odpowie 26-latek, który trzykrotnie okradł jeden ze sklepów w Jabłonnie. Mężczyzna może trafić do więzienia nawet na okres 5 lat.

Dyżurny jabłonowskiego komisariatu został powiadomiony o ujęciu sprawcy kradzieży na terenie sklepu w Jabłonnie. Przybyły na miejsce dzielnicowy ustalił, że sprawcą kradzieży jest 26-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego. Jak się również okazało, dokonana w tym dniu kradzież, nie była jedyną na jego sumieniu. Mężczyzn na przełomie kwietnia i maja br. dokonał w sumie trzech kradzieży na łączną kwotę 2044 złotych, a jego łupem padły sterowniki do rolet i bram oraz wideo wizjer.

Choć wartość pojedynczych kradzieży kwalifikowała czyn jako wykroczenia, zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić osobie zarzut przestępstwa kradzieży, dokonanej w czynie ciągłym, który zagrożony jest surowszą karą niż wykroczenie, bo aż 5 latami pozbawienia wolności, ale o wysokości kary zdecyduje sąd.

Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratora Rejonowa w Legionowie.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.