W gminie Wieliszew powstaje nowe przedszkole.

Jesteśmy znużeni pandemią, zdalną pracą i nauczaniem. Szczególnie przeżywają ten czas dzieci, które mają coraz więcej problemów ze skupieniem się i czerpaniem radości ze zdobywania wiedzy. Niebawem w Gminie Wieliszew powstanie miejsce, którego najważniejszym celem będzie rozwijanie pełnego potencjału najmłodszych we wszystkich sferach życia. Nowy budynek będzie spełniał najwyższe standardy. Duże kolorowe sale tematyczne zostaną wyposażone w meble, zabawki i pomoce dydaktyczne, dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci tam uczęszczających.

„Zatoka Przygód” – nowo powstaający żłobek i przedszkole to wyjątkowe miejsce w Gminie Wieliszew, które wyróżnia się indywidualnym podejściem do wychowania i nauczania. Pedagodzy z „Zatoki Przygód” będą kładli nacisk na rozwijanie zdolności społecznych i emocjonalnych, radości uczenia się, czerpania przyjemności z procesu nabywania wiedzy i rozwijania umiejętności nastawionych na budowanie poczucia wartości dziecka. O prawidłowy rozwój umiejętności społeczno-emocjonalnych dzieci troszczyć się będzie specjalista-psycholog. Będzie on wspierał również rodziców i wychowawców.

W nowopowstającej „Zatoce Przygód” będę pełniła wobec dzieci funkcję opiekuńczą. Pomogę zaadaptować się maluchom do nowego miejsca, będę pomagała dzieciom rozpoznawać i odróżniać emocje, integrować się w grupie rówieśniczej, radzić sobie z trudnościami – mówi Justyna Poznańska – Łobocka, psycholog „Zatoki Przygód”. Stałym elementem prowadzonych przeze mnie zajęć dla wszystkich maluchów będą zajęcia grupowe, takie jak: trening umiejętności społecznych, trening relaksacji, bajkoterapia, arteterapia.

Chętnie będę służyła dobrą radą i pomocą. Rodzice dzieci będą mogli zwrócić się do mnie także o pomoc i poradę dla siebie, w związku z problemami osobistymi, jak i wychowawczymi. Na prośbę rodziców jestem skłonna prowadzić w „Zatoce Przygód” także pogadanki, wykłady, czy warsztaty na tematy, które są dla rodziców interesujące lub ważne w procesie rozwoju i wychowania dziecka – mówi Justyna Poznańska- Łobocka, psycholog „Zatogi Przygód”

Ideą miejsca jest odkrywanie przez doświadczanie. Dlatego też w „Zatoce Przygód” znalazły się sale tematyczne dobrane pod kątem wieku dzieci np. „Sala Leśna Przygoda” lub „Sala Kosmiczna przygoda” oraz „Sala Doświadczania Świata”. – Zespół pedagogów, psychologów oraz nauczycieli ukierunkowany jest na multisensoryczną pracę z dzieckiem, odkrywanie świata i rozwijanie kompetencji lingwistycznych poprzez naturalne czynności: piosenki, przedstawienia, ruch – podkreśla Patrycja Kardas– właścicielka i pomysłodawczyni placówki.

Miejsce całkowicie skoncentrowane jest na potrzebach dzieci, dlatego z pomocy profesjonalnej opieki psychologicznej będą mogli skorzystać opiekunowie. – Rodzice dzieci będą mogli zwrócić się do mnie o pomoc i poradę dla siebie, w związku z problemami osobistymi, jak i wychowawczymi. Na prośbę rodziców jestem skłonna prowadzić w „Zatoce Przygód” także pogadanki, wykłady, czy warsztaty na tematy, które są dla rodziców interesujące lub ważne w procesie rozwoju i wychowania dziecka – podsumowuje Justyna Poznańska- Łobocka.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.