Michałów Reginów: Pościg za piratem drogowym

173 km/h na liczniku alfy w obszarze zabudowanym i ponad promil alkoholu w organizmie miał kierowca, którego zatrzymali podczas pościgu policjanci legionowskiej drogówki. 35-letni mężczyzna próbował zgubić jadących za nim funkcjonariuszy oraz nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. Teraz mieszkaniec powiatu pułtuskiego odpowie za jazdę po alkoholu i nie zatrzymanie się do policyjnej kontroli.

W sobotnią noc podczas pomiaru prędkości w miejscowości Michałów Reginów policjanci legionowskiej drogówki namierzyli kierowcę, który o 113 km/h przekroczył dozwoloną prędkości w obszarze zabudowanym. Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, jednak ten nie zareagował. Policjanci natychmiast przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych ruszyli w pościg za uciekającą osobówką. Po kilkuminutowym pościgu kierowca alfy był już w rękach mundurowych. Okazało się, że jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

35-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego już stracił prawo jazdy. Mężczyzna odpowie także za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.