Uroczysta Zmiana Posterunku Honorowego – po raz pierwszy w historii

Żołnierze Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki 8 listopada br. po raz pierwszy w historii wykonają Uroczystą Zmianę Posterunku Honorowego przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Ceremonia odbędzie się w niedzielę (8.11) o godzinie 12.00. Ideą Grobu Nieznanego Żołnierza było i jest oddanie należnego hołdu wszystkim, którzy poświęcili życie w walce za ojczyznę. W okresie okupacji hitlerowskiej był on symbolem oporu wobec najeźdźcy, przypominającym o obowiązku wobec Ojczyzny. Uroczysta Zmiana Posterunku Honorowego będzie z pewnością doskonałą okazją do zademonstrowania bardzo dobrego wykonania musztry przez żołnierzy batalionu zabezpieczenia CSŁiI, a także przybliżenia „Warszawiakom” tego ośrodka szkolenia.

Żołnierze zegrzyńskiego Centrum w tym dniu o godz. 14.20 będą także zabezpieczać ceremonialną oprawę złożenia wieńca na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza przez Dowódcę Wojsk Lądowych SZ USA gen. broni Bena Hodgesa.

Wszystkich chętnych zapraszamy na uroczystość.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.