Legionowo: Kolejne zatrucie czadem

W piątek (6.11) o godzinie 10:42 straż pożarna odebrała zgłoszenie o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla w jednym z domów przy ulicy Kwiatowej w Legionowie. Po przybyciu na miejsce, zastano nieprzytomnego 63-letniego mężczyznę, który leżał w łazience.

Ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych, weszli do środka mieszkania i wynieśli poszkodowanego na zewnątrz. Pomiar stężenia tlenku węgla dał wynik ponad 100 ppm, co znacznie przekracza dopuszczalną normę.

Mężczyzna cały czas był nieprzytomny, ale na szczęście z własnym oddechem. Strażacy podali mu tlen oraz monitorowali funkcje życiowe. Na głowę założono opatrunek. Prawdopodobnie podczas upadania, mężczyzna uderzył się w głowę.  Niestety w chwili zdarzenia nie było wolnej karetki w rejonie powiatu legionowskiego, dlatego też wydłużył się czas przybycia zespołu ratownictwa medycznego, który jechał aż z Warszawy. Lekarz zadecydował o zabraniu mężczyzny do szpitala.

Strażacy przewietrzyli mieszkanie oraz zabronili używania pieca gazowego do czasu dokonania jego przeglądu przez specjalistów.

Udział w akcji:
471M21 – JRG Legionowo
471M25 – JRG Legionowo
471M90 – JRG Legionowo
01-106 – Zespół Ratownictwa Medycznego Warszawa

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.