Trzy plantacje marihuany zlikwidowane przez legionowskich policjantów

Zlikwidowane trzy uprawy konopi innych niż włókniste, zabezpieczona marihuana, sprzęt służący do dystrybucji środków odurzających oraz zatrzymane dwie osoby to wynik ostatnich działań kryminalnych z legionowskiej komendy. 34-letni i 31- letni właściciele plantacji usłyszeli już zarzuty w prokuraturze. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Na trop nielegalnego procederu, wpadli kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, którzy od dłuższego czasu realizowali czynności operacyjne w sprawie dwóch nielegalnych upraw konopi innej niż włókniste. W wyniku tych działań kryminalni ujawnili i zlikwidowali dwie duże plantacje marihuany na terenie powiatu legionowskiego.

Policjanci w pomieszczeniach piwnicznych, należących do jednego z mężczyzn, ujawnili trzecią plantację krzewów konopi. Zabezpieczyli tam lampy z odbłyśnikami, służące do naświetlania roślin, instalację elektryczną i nawadniającą, odżywki dla roślin, a także worki z ziemią i doniczki. Cała plantacja wyposażona była w profesjonalne oświetlenie.

Sprzęt został w całości zdemontowany i zabezpieczony przez śledczych. Policjanci łącznie zabezpieczyli 446 krzewów konopi innych niż włókniste oraz przejęli blisko 31 kilogramów marihuany, gotowej do wprowadzenia w obieg. W mieszkaniu zabezpieczono pieniądze w kwocie 44 800 złotych.

Po zebraniu materiału w tej sprawie policjanci doprowadzili mężczyzn do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty. 34-latek i 31-latek są podejrzani o uprawę krzewów konopi innych niż włókniste, z których można wytworzyć znaczną ilość środków odurzających, oraz posiadanie środków odurzających, a także kradzieży energii elektrycznej.

Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn.

mł. asp. Agata Halicka

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.