Trzech zatrzymanych w 30 minut

Kilka dni temu, w niespełna godzinę policjanci z powiatu legionowskiego zatrzymali kolejne trzy osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Poszukiwania mężczyzn wszczęte zostały na podstawie nakazów doprowadzenia wydanych przez sąd.

Jako pierwszy w ręce mundurowych wpadł 28-latek. O godzinie 10.10 funkcjonariusze na jednej z ulic w Jabłonnie wylegitymowali mężczyznę, który po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazał się poszukiwany. Sąd Rejonowy w Legionowie wydał dwa nakazy doprowadzenia 28-latka do zakładu karnego. Decyzją sądu mężczyzna w placówce penitencjarnej spędzi 5 miesięcy i 5 dni. To kara za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za nie zapłaconą grzywnę.

Drugi z poszukiwanych wpadł o godzinie 10.11, kiedy to mundurowi z Legionowa zostali wezwani do jednego ze sklepów w mieście, gdzie doszło do kradzieży. Okazało się, iż 60-letni amator alkoholu jest poszukiwany przez warszawski sąd. Mężczyzna w przeszłości dopuścił się przestępstwa narkotykowego i sąd wydał wyrok o pozbawieniu go wolności na 74 dni. Za kradzież alkoholu został ukarany mandatem.

Ostatni z mężczyzn ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości został zatrzymany o godzinie 10.40 przez funkcjonariuszy z Serocka. 31-latek poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Ostowi Mazowieckiej na podstawie zarządzenia o ustaleniu miejsca pobytu oraz doprowadzenia do zakładu karnego za nie zapłaconą grzywnę. Mieszkaniec Warszawy uwolnił się od kary pozbawienia wolności opłacając zaległe zobowiązanie finansowe.

Są to kolejne w tym roku pozytywnie zakończone przez policję poszukiwania. Prawie każdego dnia funkcjonariusze z tej jednostki zatrzymują poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości osoby.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.