Groźne pożary domów w Legionowie

W środowy wieczór na terenie Legionowa doszło do pożaru poddasza domu jednorodzinnego przy ulicy Tatrzańskiej. Niedługo później kolejny pożar wybuchł w domu przy ulicy Suwalnej. Jedna osoba została poszkodowana i przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pierwszy pożar wybuchł po godzinie 21 na ulicy Tatrzańskiej w Legionowie. Pożarem objęty był dach domu jednorodzinnego. Na miejscu działania prowadziły zastępy z JRG Legionowo, OSP Legionowo i OSP Jabłonna oraz Straż Miejska i Policja, Pogotowie Energetyczne.

Strażacy aby ugasić pożar, musieli usunąć część poszycia dachowego. Pogorzelcom zapewniono schronienie zorganizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej.

Ledwo strażacy wrócili do swoich koszar a już o 1:37 udali się do drugiego pożaru. Tym razem pożar pojawił się w budynku jednorodzinnym przy ulicy Suwalnej. W trakcie gaszenia pożaru, rota strażaków z wnętrza budynku wyniosła nieprzytomnego 50-latka z licznymi poparzeniami. Pacjentem natychmiast zajęli się ratownicy medyczni, którzy następnie przekazali 50-latka zespołowi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W akcji gaśniczej brały udział zastępy z JRG Legionowo, OSP Legionowo i OSP Chotomów, zespoły Ratownictwa Medycznego i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz patrol Policji.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.