Trzech nietrzeźwych rowerzystów

Każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Pijany rowerzysta najpoważniejsze zagrożenie stwarza dla siebie, ponieważ jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, każde zdarzenie drogowe – nawet takie bez udziału innego pojazdu – może przypłacić poważnymi obrażeniami. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego.

W miniony weekend policjanci z legionowskiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów.

W piątek mundurowi pełniący służbę na terenie miejscowości Dębe, zauważyli rowerzystę, którego sposób jazdy wskazywał na to, że może być pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało, że cyklista miał blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Następnego dnia tuż przed godziną 8. funkcjonariusze drogówki patrolując ul. Modlińską w Skierdach zatrzymali do kontroli kolejnego rowerzystę, który jechał rowerem na podwójnym gazie. Mężczyzna miał 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Trzeci nieodpowiedzialny kierujący jednośladem został zatrzymany w niedzielę, w Legionowie przy ul. Kościuszki. Badanie wykazało u niego 0,21 promila alkoholu.

asp. Agata Halicka

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.