Święto Policji w legionowskiej komendzie

W piątek o godzinie 13.00 na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Legionowie odbył się uroczysty apel z okazji 102. rocznicy powstania Policji Państwowej. W uroczystości wziął udział Szef Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Michał Prószyński, przedstawiciele lokalnych samorządów ze starostą na czele oraz osoby reprezentujące instytucje na co dzień współpracujące z Policją. Łącznie 64 legionowskich policjantów otrzymało nominacje na wyższe stopnie służbowe. Zaproszeni goście złożyli funkcjonariuszom i pracownikom serdeczne życzenia z okazji ich święta.

Tegoroczne obchody Święta Policji w powiecie legionowskim rozpoczęły się o godz. 9.00 od uroczystej mszy świętej w kościele św. Jana Kantego w Legionowie, celebrowanej przez księdza Prałata Lucjana Szcześniaka.

Następnie o godz. 13.00 na dziedzińcu komendy rozpoczął się uroczysty apel. Zgodnie z ceremoniałem dowódca uroczystości podinspektor Artur Bartczak złożył meldunek Komendantowi Powiatowemu Policji w Legionowie młodszej inspektor Annie Jędrzejewskiej – Szpak.

Z okazji tegorocznego Święta Policji 64 legionowskich policjantów otrzymało akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Komendant Stołeczny Policji wyróżnił nagrodą motywacyjną 10 funkcjonariuszy. Za szczególną i wzorową działalność na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Starosta Legionowski wyróżnił 10 mundurowych, Prezydent Miasta Legionowo docenił także 10 policjantów. Pracę policjantów dostrzegły także samorządy gminne, Burmistrz Miasta i Gminy Serock nagrodził 5 mundurowych, Wójta Gminy Jabłonna wyróżnił 9 funkcjonariuszy, Wójt Gminy Nieporęt 10, zaś Wójt Gminy Wieliszew 7 policjantów.

Akt mianowania na wyższe stopnie policyjne otrzymali również Komendanci legionowskiej jednostki Policji. Z dniem 24 lipca 2021 roku Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk na stopień inspektora Policji mianował młodszą inspektor Annę Jędrzejewską – Szpak, a na stopień podinspektora Policji nadkomisarza Rafała Tomczewskiego. Tego samego dnia Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Paweł Dzierżak mianował na stopień nadkomisarza Policji komisarza Krzysztofa Pijanowskiego.

Komendant Powiatowy Policji w Legionowie mł. insp. Anna Jędrzejewska – Szpak wszystkim policjantom i pracownikom legionowskiej komendy złożyła serdeczne życzenia z okazji Święta Policji i podziękowała za pełną zaangażowania i poświęcenia codzienną służbę w tym trudnym czasie związanym z utrzymującą się pandemią. Swoje podziękowania skierowała także do rodzin funkcjonariuszy oraz władz samorządowych, które od wielu lat wspierają policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Głos zabrał również Szef Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Michał Prószyński, który w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Kamińskiego pogratulował awansów doceniając trud i zaangażowanie w realizację zadań służbowych.

Do życzeń i podziękowań przyłączyli się również zaproszeni goście Starosta Legionowski Pan Sylwester Sokolnicki, Prezydent Miasta Legionowo Pan Roman Smogorzewski, Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie mł. bryg. Karol Mendak oraz ksiądz Prałat Lucjan Szcześniak.

Po zakończeniu ceremonii odprowadzony został poczet sztandarowy, a dowódca uroczystości zameldował Komendantowi Powiatowemu Policji o zakończeniu uroczystości.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.