Strażacka młodzież wyjechała na obóz pożarniczy

Ochotnicza Straż Pożarna w Jabłonnie, jak co roku zorganizowała obóz dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gminy Jabłonna i Wieliszew. Bazą obozu jest ośrodek wypoczynkowy „Oskar” w Mikoszewie koło słynnej Stegny.

Organizację obozu finansowo wsparły gminy Jabłonna i Wieliszew oraz Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Codziennie podczas apeli przekazywane są meldunki od starszych domów oraz omawiane zadania na dzień bieżący. Omawiane są również zagadnienia z zakresu prewencji alkoholowej. Podczas trwania obozu, uczestnicy podzieleni na drużyny wykonują różne zadania. Służba wartownicza pilnuje obozowiska a drużyna z podziału bojowego reaguje na każdy dźwięk syreny natychmiast stawiając się na alarm. Co ciekawe na obozowisku bardzo często dochodzi do fikcyjnych pożarów czy innych zdarzeń w których angażowana jest drużyna wchodząca w danym dniu we wspomniany podział bojowy.

Kierownik obozu dh Piotr Tarkowski tak organizuje dzień na obozie, aby uczestnicy na nudę nie mogli narzekać. Poniżej film z obozu w 2019 roku.

Galeria zdjęć z obozu w 2022 roku – foto: dh Piotr Tarkowski

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.