OSP Legionowo otrzyma nowy pojazd ratowniczy

Urząd Miasta Legionowo rozstrzygnął postępowanie na dostawę fabrycznie nowego lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla legionowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. W ramach postępowania złożona została jedna oferta przez firmę FHUP PERFEKT opiewająca na kwotę prawie 330 tysięcy złotych, która spełniła wszystkie niezbędne wymagania.

Pojazd dostarczony do Ochotniczej Straży Pożarnej będzie dysponował między innymi:
– podwoziem z napędem 4×4 na obie osie. Dodatkowo podwozie wyposażone w fabryczną, mechaniczną blokadę mechanizmu różnicowego osi tylnej oraz automatyczny system asystenta zjazdu ze wzniesienia,
-kabiną czterodrzwiową sześcioosobową w układzie miejsc 1+1+4,
-podnoszony maszt oświetleniowy zasilany z samochodowej instalacji elektrycznej 12V wraz z obrotową głowicą świetlną w technologii LED,
elektryczną wyciągarkę linową o uciągu min. 5400 kg wraz z liną stalową o długości min 30 m,
-agregat wysokociśnieniowy wodno-pianowy zabudowany w ramie szkieletowej aluminiowej,
-zabudowę z miejscem na specjalistyczny sprzęt ratowniczo-gaśniczy,
-zbiornik wody o pojemności minimum 300 litrów z wydzieloną dodatkową przestrzenią o pojemności minimum 30 litrów na środek pianotwórczy.

Pojazd, który niedługo trafi do naszych druhów to jeden z dowód uznania za ich bezinteresowność, profesjonalizm działania, ofiarną służbę i zaangażowanie podczas akcji ratowniczo – gaśniczych. Jestem przekonany, że nowy samochód, przyczyni się do podniesienia ich zdolności operacyjno – bojowych, a tym samym do poprawy stanu bezpieczeństwa mieszkańców. Pamiętajmy, że nasi druhowie to ludzie, na których zawsze można polegać – mówi Roman Smogorzewski, prezydent miasta Legionowo.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.