Statystyka Roczna Legionowskich Strażaków

Strażacy na terenie powiatu legionowskiego w 2015 roku interweniowali 1739 razy. W większości nie były to interwencje pożarowe a usuwanie miejscowych zagrożeń (1026 razy). Pożary na terenie powiatu wybuchły 592 razy. 121 strażacy uznali że zgłoszenie jest fałszywym alarmem w większości w dobrej wierze.

JRG

916 razy w ciągu roku wyjeżdżały zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Legionowie. Średnio wychodzi 2,5 wyjazdu na służbę. Strażacy w legionowskiej komendzie, pełnią dyżur 24 godzinny w systemie trzy zmianowym.

WSP

W Jednostce Wojskowej w Zegrzu Północnym gm. Serock, stacjonuje zastęp Wojskowej Straży Pożarnej, który od września 2015 roku jest w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Wojskowi strażacy w roku ubiegłym wyjeżdżali 188 razy. 82 razy wzywani byli do pożarów, 83 do miejscowych zagrożeń i 23 razy wyjazd okazał się być alarmem fałszywym. W większości alarmy fałszywe pochodziły z czujek przeciwpożarowych a nie ze złośliwości ludzkiej.

OSP

Najwięcej wyjazdów do akcji miała według danych z Systemu Wspomagania Dowodzenia, jednostka OSP Jabłonna (167 wyjazdów w tym 83 pożary, 78 miejscowych zagrożeń i 6 alarmów fałszywych). Na drugim miejscu umiejscowiła się jednostka OSP Legionowo (166 wyjazdów w tym 36 pożarów, 122 miejscowe zagrożenia i 8 alarmów fałszywych). Trzecie miejsce zajęły jednostki OSP Wola Kiełpińska (157 wyjazdów w tym 38 pożarów, 116 miejscowych zagrożeń i 3 fałszywe alarmy) oraz OSP Kąty Węgierskie (157 wyjazdów w tym 70 pożarów i 84 miejscowe zagrożenia oraz 3 fałszywe alarmy).

aaaaa

 

Druhowie

Najwięcej czasu na różnego rodzaju akcjach, zarówno pożarach jak i miejscowych zagrożeniach, spędzili następujący druhowie:

druhowie

Kolejna statystyka przedstawia ilość osób najwięcej razy wyjeżdżających na akcję:

202020202020

Uwaga! Statystyka oparta jest tylko na wyjazdach do pożarów, miejscowych zagrożeń i fałszywych alarmów. Nie obejmuje wyjazdów na ćwiczenia czy szkolenia.

Najdłuższą akcją na terenie powiatu był lipcowy pożar łąk między Sikorami a Krubinem. Siły powiatu legionowskiego nie wystarczyły do walki z żywiołem. Do pomocy ściągnięto pluton gaśniczy powiatu pułtuskiego.

 

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.